BonaLudo – reaktywacja 2020

Od maja tego roku na BonaLudo nie pojawił się żaden nowy wpis. To się niebawem zmieni, chociaż… nie bez ofiar 🙂

Blog BonaLudo powstał w roku 2017, kiedy miałem dużo więcej wolnego czasu i pracowałem niemal wyłącznie stacjonarnie. Potem w moim życiu zawodowym nastąpiły dość gwałtowne zawodowe zmiany. Dodajmy – zmiany bardzo pozytywne, ale jednak zmieniające cały tryb mojego życia.

Już w roku 2019 miałem wyraźny problem z prowadzeniem bloga. Zapowiedziałem porzucenie dwujęzyczności na rzecz języka angielskiego oraz porzucenie kursu Othello. Kontynuowanie pisania bloga jednak nie bardzo mi się udawało.

Teraz wracam, ale z nieco innymi zmianami. BonaLudo pozostanie blogiem dwujęzycznym, natomiast nie będzie już żadnych kursów, ani warcabowych ani othellowych. BonaLudo nadal będzie miejscem, w którym możecie poczytać o różnych grach. Będzie to taki mój notatnik z zasadami i historią różnych gier. No i oczywiście – dużo będę pisał o umiejscowieniu gier w kulturze ponieważ lubię takie podejście do tematu.

Wiem, że kursy warcabów i othello wam się podobały, ale…

  1. …przygotowanie wpisów “kursowych” zajmuje mi znacznie więcej czasu. Ja tego czasu po prostu nie mam. Poza tym…
  2. …ostatnio nie mam czasu grać i nie mam z kim grać. Aby dawać ludziom porady co do strategii i taktyki trzeba samemu być grającym praktykiem (choćby w minimalnym stopniu). Ja obecnie muszę się ograniczyć do partyjki tryktraka w piątek wieczorem, albo do partyjki szachów w sobotę. Moje podejście do gier jest teraz czysto rekreacyjne i nie czuje się geekiem, który powinien komuś doradzać w kwestii “jak grać, żeby wygrać”.

Już niebawem na BonaLudo kolejne opisy gier z historią i licznymi grafikami. Do zobaczenia!

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s