O tej stronie

Mówiąc krótko jest to strona dla fanów gier. Mam na myśli takie gry, które można rozegrać na planszy, kartami, kostkami albo żetonami. Wiele z opisanych tu gier wymaga bardzo prostych rekwizytów, które nierzadko można wykonać samemu. Oczywiście w wiele tych gier można także grać na komputerze, ale wystarczy kilka pionków i prosta plansza. Najlepiej grać w te gry z drugim, żywym człowiekiem.

Gry są czymś więcej niż rozrywką. To jest dziedzictwo kulturowe ludzkości. Niezwykły objaw ludzkiej twórczości. Warto znać nie tylko gry, ale również ich historię oraz kulturowe znaczenie.

Ten blog jest prowadzony w dwóch językach, po polsku i angielsku. Dlatego niektóre posty wyglądają na zdublowane.

Advertisements

5 thoughts on “O tej stronie

  1. W regionie Polski, w którym ja mieszkam, ta gra w ogóle nie jest znana. Tam, gdzie jest znana, nie należy do bardzo popularnych. Myślę, że może mieć polskie korzenie, ale dziś mało osób ją uprawia.

   PS. We can switch to English if it’s more comfortable to you

   Liked by 1 person

 1. dwawa

  Dzień dobry! Plansze do tryk-traka woziłem od lat w przyczepie kempingowej. Instrukcja była tak napisana, że nijak się zorientować o co chodzi. Dzięki za tę stronę + trochę YT i gramy.

  Like

  1. Dzięki :). Przyznam, że opisać zasady tryktraka nie było całkiem łatwo. To jedna z tych gier, które wydają się dość proste gdy już zasady znasz, ale trudno je wyjaśnić komuś nowemu. Cieszę się, że się w to wciągnąłeś. Pozdrawiam.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s